1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
g100num [7]
3 years ago
7

Please give the correct answer and the solution if you can

Mathematics
1 answer:
Klio2033 [76]3 years ago
4 0

Answer:

the answer is b the solution is 6

You might be interested in
5TH GRADE LEVEL QUESTION: Look at photo and list it step by step GIVING OUT BRAINLIEST.
jasenka [17]

Answer:

(3+4x4)-7

(3+16)-7

19-7

12

4 0
3 years ago
What’s the answer ??? ( someone please help )
Fofino [41]
It would probably be B because it said between -30 and 130
3 0
3 years ago
The mass of a grain of sand is about 10^-3 gram. About how many grains of sand are in the bag of sand?
nika2105 [10]

there are 10 million grains in that bag of sand this is because one grain equals to 10 power -3 what about 10 kg you change it into grams then you cross multiply and get the answer

8 0
3 years ago
What is 14145 divided by 23?
Kobotan [32]

Answer:

615

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help please help me
Natalija [7]

Answer: D

Step-by-step explanation:

It shows the bar going left, meaning its going higher, and we only marked 2

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many hours are there if u subtract 2 hours 17 minutes − 52 minutes?
    15·2 answers
  • How do I take the square root of
    7·1 answer
  • How much does 1 1/4 pounds of turkey that cost $2.85 per pound cost
    8·1 answer
  • How far is the helicopter from the person, rounded to the nearest foot?
    6·1 answer
  • The Statistical Abstract of the United States published by the U.S. Census Bureau reports that the average annual consumption of
    7·1 answer
  • Solve the system of equation using substitution ×=5y-37 ×+2y=26
    14·1 answer
  • Jenny bought 2 hammers and a wrench for $47. Penny bought 1 hammer and 3 wrenches for $41. How much is 1 hammer and 2 wrenches?
    6·1 answer
  • PLSSSSSSS HELP ME I DON'T KNOW WHAT TO DO
    11·2 answers
  • Wanda wears purple for the whole
    5·1 answer
  • The equation g=3r represents how much Trevin makes per hour at his job. What is the unit rate?​
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!