Unit price would be the price per ounce.
Divide the total cost by the number of ounces:
Price Club : 2.59 / 12 = $0.216 per ounce
Shop Mart: 1-1/2 pounds = 1.5 x 16 = 24 ounces.
4.68 / 24 = $0.195 per ounce.
Answer: 10
Explanation: 2/3 of 15 is 10
Is there a picture for the question
I assume you want the expression to this so it would be x-y-3
Answer:
BiG ChUnGuS moo
Step-by-step explanation: