1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kkurt [141]
3 years ago
15

MATH CHALLENGE 30 POINTS

Mathematics
1 answer:
pychu [463]3 years ago
3 0

Answer:

21   24   9

6    18   30

27   12   15

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Given the graphed function below, which of the following ordered pairs are found on the inverse function?
Dmitrij [34]

Answer:

Its C (-9,-2)(-2,-1)(-1,0)(0,1)(7,2)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The following set of coordinates represents which figure?
timurjin [86]
The following coordinates represent  a parallelogram.
7 0
3 years ago
What number should be placed in the box to help complete the division calculation?
goldfiish [28.3K]

Answer:

600?

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Each month Allison gets a $15 allowance and earns $100 working at the theater. She uses the expression 15x+100y to keep track of
Marizza181 [45]

Step-by-step explanation:

The expression for he earning of Allison and her allowance is as follows :

15x+100y

Part A

Variables are x and y. Coefficients are 15 and 100.

Part (B)

There are two terms in this expression. + is used to separate the terms. 15x and 100y are the terms.

Part (C) As $15 shows her earning from allowances. Hence, 15x shows allowance.

3 0
3 years ago
peter went to a store. he bought 5.20 Ibs. of jelly beans and cherries. if 3.24 Ibs. we're jelly beans, how many pounds were che
Allisa [31]
1.96
you just gotta do 5.20-3.24, have a good day. Hope this helps!
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 625×2 is not 1,350, it is actually 1,250 but 675×2 is 1,350 though... it's ok everybody makes mistakes anyways, that's the best
    12·1 answer
  • alph and his brother are at a carnival. They separate from each other at the Ferris wheel at 1:00 PM, and they agree that they w
    7·1 answer
  • Solve the equation.. I dont understand how to do it
    12·1 answer
  • (2x+5) ^3 in standard form
    13·1 answer
  • True or False: (1, 3) is a solution to the system of linear equations shown
    9·2 answers
  • F(x)=4x-3 <br><br>find f(5)​
    11·1 answer
  • Anyone can help plewse! If you can’t read it please tell
    12·1 answer
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • A particular plant room grows 2.5 inches per month. how many centimeters is the plant rot growing per month
    13·1 answer
  • What is the surface area of a sphere with radius 3?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!