1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slega [8]
3 years ago
9

Asha's tuition for a semester of classes cost $1,576.05. If Asha took 5 classes, what was the cost of tuition per class?

Mathematics
1 answer:
skelet666 [1.2K]3 years ago
6 0

Answer:

1576.05 /5

315.21 per class

You might be interested in
A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?
mr_godi [17]
Divide 6 by 3.54
The quotient would be 1.69
Your answer is that the unit rate is $1.69 per banana
7 0
3 years ago
What is the volume of the prism?
asambeis [7]
4 1/2
Try Cymath it’s great for this stuff
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Convert 86 degrees Fahrenheit to degrees celsius
dybincka [34]
86 degrees Fahrenheit is 30 degrees Celsius 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Bonnie ran 1/4 mile, Olga ran 3/4 mile, Gracie ran
Ainat [17]

Answer:

2/4

Step-by-step explanation:

Bonnie and  Maria combined = 1/4 + 2/4 = 3/4

Gracie run = 5/4

=> How much  farther, f, did Gracie run than Bonnie and  Maria combined

= 5/4 - 3/4 = 2/4

So Gracie run 2/4 more than Bonnie and  Maria combined

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What does n equal when 11/6= n+7/9
blsea [12.9K]

Answer: 57/54

Step-by-step explanation:

Look at the attachment

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Quadratic function of Y=x2-2x-3
    7·1 answer
  • Find the length of XZ <br> geometry help
    6·1 answer
  • Write an equation of the circle with center (-5,2) and radius 4.
    10·1 answer
  • Angelique had 20 tokens to use for games at the arcade. She lost some of them. Her dad tripled the tokens she had left. Angeliqu
    14·2 answers
  • Which is greater? 4 tenths and 2 hundredths or 2 tenths and 4 hundredths
    11·1 answer
  • 50 points for this question if you answer them all
    13·2 answers
  • Luke cuts a foam block along the red line. When he looks at the newly
    6·1 answer
  • Can anyone help me with this?
    14·1 answer
  • The table shows the percentages of each type of animal at the zoo.
    14·1 answer
  • Select the graph that would represent the best presentation of the solution set.<br> \absP &gt; 3
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!