1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vikentia [17]
2 years ago
10

4. How many mugs could you make with 360 spoonfuls of cocoa mix?​

Mathematics
1 answer:
iVinArrow [24]2 years ago
3 0

Answer:

79

Step-by-step explanation:

because i said so

You might be interested in
Please help i don’t understand
Natali [406]

Answer:

V= about 4,222.3 units

Step-by-step explanation:

d=24 so r=12 d/2=r

V= pi r sq times h/3

V=pi 12 sq times 28/3

V= pi 144 (28/3)

V= about 4,222.3

3 0
2 years ago
4x - 4 - 8y + 8 - 5x + 1 =
SashulF [63]
-x-8y+5

Hope this helps, we have same name btw
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
P - 11p + 24 I need to solve this factoring quadratic ​
NikAS [45]

Answer:

-2 x (5x-12)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is 10.3 rounded to the nearest whole number
Strike441 [17]

Answer:

The answer is 10

Step-by-step explanation:

because you will plus one if the decimal greater then or equal to 5

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
write the polynomial in standard form. then name the polynomial based on its degree and number of terms. 7g - 8g^3 5g^2 - 1 a) -
Daniel [21]
-8g^3 + 5g^2 + 7g - 2; cubic polynomial
7 0
3 years ago
Other questions:
  • A public interest group hires students to solicit donations by telephone. After a brief training period students make calls to p
    15·1 answer
  • what are some good Netflix show's to watch and don't say all American because i finished both seasons in a week :(..lol
    12·2 answers
  • How do you do this??
    9·1 answer
  • A cube has an edge of D cm. What is the volume of the cube ​
    6·1 answer
  • Mrs. Powers spent $83.25 for gift bags for each of her 21 students. About how much did Mrs. Powers spend on each gift bag? (roun
    15·1 answer
  • Ray paid $26.25 for 7.5 gallons of gasoline. What is the unit rate of gasoline in dollars per gallon
    12·1 answer
  • Which is function? I got them wrong except for 1. I’ll give brainlist :)
    10·2 answers
  • Can yall help me??? it would be awsome and i will give brainleist
    11·2 answers
  • Rewrite in simplest terms: -3(s – 10) + 7(-2s – 1)
    11·2 answers
  • A cone is 10cm high and has a base radius of 8cm.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!