1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KiRa [710]
3 years ago
15

Martha has three rows of flowers. There were n flowers in each row. How many total flowers were in each row?​

Mathematics
2 answers:
trapecia [35]3 years ago
6 0

Answer:

n to the 3rd power, I think

Akimi4 [234]3 years ago
3 0
There were “3n” total flowers in each row.
You might be interested in
While working for a lawn service company, Austin figures he earns $5 for edging 20 feet of curb. If he edges 50 feet of curb at
Sonbull [250]
X= 12 is your answer explanation?
8 0
2 years ago
Find the value of x.
Svetach [21]

Answer:

35

Step-by-step explanation:

x + 55 = 90

x = 90 - 55

x = 35

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
BRAINLIEST!! NEED AN ANSWER ASAP!! HELPP
Nata [24]
No; a range value has two domain values.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the surface area of a rectangle that is 6, 4, 4?
Alex

Answer:

128 squared feet

Step-by-step explanation:

A=2(wl+hl+hw) is the formula if  you multiply the edges the add then twice because of the 3d shape you get 128.

4 0
4 years ago
FH and IK are parallel lines.<br><br> Which angles are vertical angles?
NARA [144]

Answer:

LJ and GE

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Csqrt%7B%20x%5E%7B2%7D%20%7D%3D%20-x%3Cbr%3E%3Cbr%3E%0AFind%20the%20Domain%20" id="TexFor
    6·1 answer
  • I don’t understand this Help please ASAP!!!
    11·1 answer
  • Sophia bought 2 jars of pickles for $65. What is the unit price?
    12·1 answer
  • What is the surface area of the figure ?
    8·2 answers
  • Components arriving at a distributor are checked for defects by two different inspectors (each component is checked by both insp
    11·1 answer
  • Antonio’s weekly allowance is given by the equation A=0.5c+10, where c is the number of chores he does. If he received $16 in al
    5·1 answer
  • Which table best classifies the following numbers as rational and irrational?
    10·2 answers
  • Due today! Please help I’m very confused.
    5·1 answer
  • Describe how you can show how you can add 4+-7 using a number line
    6·1 answer
  • What is the solution to the system of equations below?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!