1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrey2020 [161]
2 years ago
10

F(x) = 4* How to evaluate

Mathematics
1 answer:
photoshop1234 [79]2 years ago
7 0

Answer:fx=4

Step-by-step explanation:

fx=4

You might be interested in
Stefen earns $88 in 8 hours. At this rate, how many dollars will he warn in 40 hours
Lina20 [59]

Answer:

$440

Step-by-step explanation:

You need to find the unit rate by dividing how much he earned (88)by how many hours he worked (8) which equals $11 per hour.Then you take the unit rate (11) and multiply it by 40 which equals $440.

6 0
3 years ago
Write coffee in 30 seconds i give thanks
LenKa [72]

Answer:

coffee

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
HELP I do not understand.
zzz [600]

There is no mode

because none of them appear the most

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of parking a motor home in a state park includes a one time fee of $180, plus a daily rate of $55 per day. Anthony prep
HACTEHA [7]

Answer:

Anthony paid for 7 days of parking.

Step-by-step explanation:

From the information given, the cost of parking a motor home in a state park would be equal to the one time fee plus the result of multiplying the daily rate for the number of days:

c=180+55x, where c is the cost of parking the motor home and x is the number of days.

Now, you can replace c with 565 that is the amount Anthony prepaid and you can solve for x to be able to find the number of days he paid for:

565=180+55x

565-180=55x

385=55x

x=385/55

x=7

According to this, Anthony paid for 7 days of parking.

7 0
2 years ago
Whoever gets this right, gets cake
Mariana [72]

Answer:

D is the answer

Step-by-step explanation:

don't froget my cake!! :)

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Find x(g) for the graph.
    12·1 answer
  • Find 3 ratios equivalent to 4:3
    10·1 answer
  • A baker bought 4 gallons oficing to decorate cakes. He uses 4 % cups
    13·1 answer
  • What’s 18/5 in the simplest form
    6·1 answer
  • The are of a rectangle is 50m^2 , the length is 100m . Calculate the width
    9·2 answers
  • The information is in the picture PLEASE HELP ME
    11·1 answer
  • PLEASE ANSWER ASAP ASAP
    9·2 answers
  • Read the following writing prompt: A popular media company is advertising a cell phone for preschoolers. How young is too young
    9·2 answers
  • What formula would you use to find the area of a parallelogram?
    12·2 answers
  • Question 10
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!