Answer:
i think it is 20
Step-by-step explanation:
6-2=4
4×5=20
Answer:
20 years
Step-by-step explanation:
9000/ 100= 900 = 10%
900/2= 450
450 x 2= 900
900 x 10= 9000
Now we multiply 10 by 2 because we doubled the value of our 450 into a 900 and now we get 20.
6 faces, 12 edges, and 8 vertices
Answer: for 9 attendees it would cost $18
Step-by-step explanation: First you have to find the unit rate. So for every 7 attendees it costs $14, divide them both by the GCF which is 7. 14÷7=2
7÷7=1
So for every 1 attendee it is $2.
Now to figure out how much it would cost for 9 attendees, figure out what you have to do to 1 to get 9. Multiply it by 9.
And whatever you do to one number you have to do for the other. So $2 • 9 = $18
So for every 9 attendees it costs $18.