1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Darina [25.2K]
3 years ago
7

Sure Blame the answers

Mathematics
2 answers:
Lisa [10]3 years ago
5 0
Okay if you say so




mE: IT WASN’T ME!

???: Then who was it?

mE: IT WAS THE ANSWERS!!!!

???: Oh..my apologies :/
iren2701 [21]3 years ago
3 0

Answer: For the model one it’s option 1 and for the other one it’s 10,000

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How many times larger is 80 then 0.8? explain your thinking
Alexus [3.1K]
It is 100  times more than 0.8 and 10 times more is 8. to find it out u have to go 2 places to the left and u will get 100
3 0
3 years ago
If f(x) = 2:3 +3 – 3 and g(x) = 22 + 2x, then what is (f + g)(x)?
Fofino [41]

Answer:

28+2x

Step-by-step explanation:

simplificar la expresión.

6 0
2 years ago
What are all the ratios that are equivalent to 8:6
german

Answer:

4:3, 16:12, 24:18, and many more

6 0
3 years ago
Assume that markup is based on selling price. Calculate the dollar markup and cost. (Round your answers to the nearest cent.)
katrin2010 [14]

Answer:$91

Step-by-step explanation:

Markup = 65 x .40 = $26

Cost = initial price + markup (65 + 26 = 91)

7 0
3 years ago
Cheong Hsu wants to purchase potato chips. What is the unit price for:
Katen [24]

Answer:

Case (c) has the lowest unit price and is thus the best buy.

Step-by-step explanation:

Example:  (a)  The unit price is the price paid divided by the weight:

 $0.50

 ------------ = $0.2857/oz, or (to 2 decimal places) $0.29/oz

  1.75 oz

(b)  $1.00/(6 ounces) = $0.17/oz

(c) $1.88/(12 ounces) = $0.16/oz

Case (c) has the lowest unit price and is thus the best buy.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Matthew made a fruit salad, in which the ratio of blueberries to red grapes is 8:6. Write the ratio of red grapes to blueberries
    5·1 answer
  • Factorise 6+ 9x show working please
    12·1 answer
  • Please help me I really need this please help me I will pay please help me please help me please help me
    13·1 answer
  • -12x divided by -4= -27
    10·1 answer
  • Please help I'am very lost on this one thank you all
    9·1 answer
  • 20 to 38 what is the percent increase
    6·2 answers
  • Jason purchased a pack of game cards that was on sale for 13% off. The sales tax in his county is 8%. Let y represent the origin
    12·1 answer
  • Help please!!! LOOK AT IMAGE ATTACHED tysm for those who helped!! :)
    9·1 answer
  • What is the ordered pair in the solution set of 0. 5x-2y=3
    13·1 answer
  • Wendell wants to make a wooden lid for a decorative box. The lid needs to be 612inches wide and 812inches long with sides 2 inch
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!