1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lisa [10]
3 years ago
10

Plz help i suck art math

Mathematics
2 answers:
True [87]3 years ago
5 0

um 600?? I'm sorry if that's wrong

sattari [20]3 years ago
5 0

Answer:

bottom and top of cereal box=60 side to side of cereal box=120 and front and back of cereal box is=400 so 60+400+120=580

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What's sixty nine thousand one hundred eight written in standred form
Vadim26 [7]
The answer is 69,108
3 0
3 years ago
The first term in a sequence is 5. Each new term in the sequence is obtained by adding 4 to the previous term. Determine an equi
ycow [4]

Answer:

4x+1

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Which expression will simplify to 1? Assume m ≠ 9 and m ≠ -9.
nignag [31]

Answer:

B(m+9/m-9) (m-9/m+9)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Differentiate with respect to x : 2xe^x​
Gnom [1K]

\\ \sf\longmapsto \dfrac{d}{dx}2xe^x

  • Apply product rule

\\ \sf\longmapsto \dfrac{d}{dx}2x(e^x)

\\ \sf\longmapsto 2x\dfrac{d}{dx}e^x+e^x\dfrac{d}{dx}2x

\\ \sf\longmapsto 2xe^x+2e^x

\\ \sf\longmapsto 2e^x(x+1)

7 0
2 years ago
Does anyone know the answer to this ???
Jlenok [28]
<h2>C. ΔQRS ≅ ΔGFE </h2>

ΔQRS ≅ ΔGFE because :

∠Q = ∠G = 55°( corresponding part )

∠R = ∠F = 60° ( corresponding part )

∠S = ∠E = 65° ( corresponding part )

QS = GE = 16 ( corresponding part )

Therefore , the correct answer is :-

<h3>C. ΔQRS ≅ ΔGFE </h3>

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the volume of the composite figure. please!
    10·2 answers
  • Help me please thank you!!
    9·1 answer
  • Write an equation to represent the problem. Then solve the equation. Two years of local Internet service costs $685, including t
    12·1 answer
  • Write a word problem where the answer is 27 ¼.
    10·1 answer
  • The grocery store has a sale on canned tomatoes: 4 cans for $5.00. Find the unit rate (cost per can).​
    6·1 answer
  • Find the surface area.<br> 13.5 in<br> 9 In<br> 9 in.<br> 10 in.
    9·2 answers
  • Suppose that the function f(x)=3x+10 represents the cost to rent a movie for a month. Kim has $15. How many more dollars does sh
    15·1 answer
  • Please help me asap!!
    14·1 answer
  • This is the last question but I need the answer please help
    14·1 answer
  • Help pls
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!