9. Samantha had $30 to spend on five pens. After buying them he had $4.75. How much did each pen cost? WILL GIVE BRAINLIEST AND
MEED WORK DONE
1 answer:
Answer:
$5.05
Step-by-step explanation:
$30-4.75=25.25 (cost of total pens)
25.25÷5=$5.05 (there are 5 pens so divide by 5)
You might be interested in
The base is 16 and height of each triangle is 2
A
..
Z
Z
Z
Z
Z
Z
Z
Z
A
A
Answer is A
Answer:
2.5 minutes per quesiton
Step-by-step explanation:
75 minutes to take 30 quesitons means you divide the time equally so
75/30
Answer:
