1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ostrovityanka [42]
3 years ago
9

If it says product what does it mean? Does it mean addition subtraction equals division or multiplication?

Mathematics
2 answers:
yanalaym [24]3 years ago
7 0

Answer:

you have to give common from

Vilka [71]3 years ago
7 0

Answer:

Multiplication

Step-by-step explanation:

A factor times a factor equals the product. The answer to a multiplication problem is called the product.

You might be interested in
What is the estimate of 405?
mario62 [17]

Answer:

400


Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A=1/2•e•m <br> solve the following formula for e
Vedmedyk [2.9K]

(1 / 2) x e x meters =

1.35914091 meters

8 0
3 years ago
Eric spent $24 on raffle tickets. If each ticket cost $3, which equation could be used to find the number of tickets t that Eric
Sergeeva-Olga [200]
24 divided by 3 which equals 8

Hope this helped!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Round the number 246.13687 to the nearest thousandth
sashaice [31]

Answer:

246.137

Step-by-step explanation:

246.13687 ≈ 246.137 (rounded to the nearest thousandth)

7 0
3 years ago
Plz answer ASAP I don't understand it easy math
Rashid [163]

Answer:

its not there

Step-by-step explanation:

because i saw it

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Public opinion in the large city of Bedrock is that 60 percent of the residents are in favor of increasing taxes to fund alterna
    11·1 answer
  • Blake looks at his checking account balance regularly. His three lowest balance during the year are as given. - $20 &lt; -$12&lt
    5·2 answers
  • How do you find the circumference?
    14·2 answers
  • What is the answer for this equation 4/7w=24?
    5·2 answers
  • A triangle has sides measuring 7 centimeters and 13 centimeters that form an angle measuring 44°. Which of these is CLOSEST to t
    12·1 answer
  • Examine the following graph.
    5·1 answer
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • Graph each line. Give the slope-intercept form for all standard.
    6·1 answer
  • The sum of three consecutive odd numbers is twenty-three find the odd numbers?​
    15·1 answer
  • Solve for n.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!