1m-1.61km
50m-x
There 50 x 1.61
80.5 km
1. What is the unit rate for each size of peanut butter?Regular: $16 per ounceFamily size: $40 per ounce
2. Which size is the better buy?The family size is the better buy.
Step-by-step explanation:
3.9 percent
gfdsryuvcnkijnvcddxxcccvhjurddcccz
I think it is - 1/2
Or it could be 1/2 I am not that sure
Someone correct me if I am wrong
But I think it is - 1/2
Answer:
I pick a , and e
Step-by-step explanation:
a - Proportional relationship maybe because the line is slanted and the first dot is on 0 then it moves five up and if it keeps going on it would end up like a multiplication chart of the 5
hope this helped
e - x on the line is 2 , y is 5 because graph 2 then moves up five times which will result to (x 2,y 5)
hope this helped