Answer:
9
please mark brainliest
<u><em>9</em></u>
Step-by-step explanation:
When we divide 45 by 2 which is 9, it is 5 times the number.
$0.37 per oz
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
Answer: first graph
The third sentence is wrong.
It is not 2 divided by a number equals 14. 7 is divided by a number and equals 14.
x=10000
because calculator