1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ilya [14]
2 years ago
9

9. The length of a garden is 2w + 4 and the width is w. What is the area of the garde

Mathematics
1 answer:
Rainbow [258]2 years ago
8 0

294738917263748hehejshdhf

You might be interested in
A box of 25 munchkins cost $5.46 what is the unit rate per munchkin
timurjin [86]

The unit rate per munchkin is $0.22.

<h3>What is Division?</h3>

Division is one of the four fundamental arithmetic operations, which tells us how the numbers are combined to form a new one.

The cost of 25 munchkins cost $5.46, therefore, the unit rate of each munchkin can be written as,

\text{Cost of unit munchkin} = \dfrac{\text{Total cost of munchkins}}{\text{Number of munchkins}}\\\\\text{Cost of unit munchkin} = \dfrac{\$5.46}{25}=\$0.2184 \approx \$0.22

Hence, the unit rate per munchkin is $0.22.

Learn more about Division:

brainly.com/question/369266

#SPJ1

5 0
2 years ago
Don't know that answer
alexdok [17]
The answer is C. Area
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How does the graph of y = 3–x compare to the graph of
DerKrebs [107]

Answer: the line is no longer linear

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is the mean of 5 negative numbers positive or negative? explain
dimulka [17.4K]

Answer: Always negative

8 0
3 years ago
Try to figure out this riddle : An eight-digit number contains two 1's, two 2's, two 3's, and two 4's. The 1's are separated by
lord [1]
It should be 23421314
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A vendor bought toffees at 6 for a rupee. How many for a rupee must he sell to gain 20%?
    6·1 answer
  • Use a proportion to find 70% of 34.
    11·2 answers
  • A hotel must increase its price by 5% per night, if the new price is $168 per night. What was the original cost?
    7·1 answer
  • Use the spinner to identify the probability to the nearest hundredth of the pointer landing on a non-shaded area. PLEASE HELP AS
    13·1 answer
  • Find the image of (0,0) after two reflections, first across x= -2 and then across the y- axis
    7·1 answer
  • A wire is bent to form four semi circles. How long is the wire to the nearest hundredths, when each wire is 32cm?
    14·1 answer
  • PLS HELP (links = report)
    13·1 answer
  • To rent a van, a moving company charges $50.00 plus $5.50 per mile. The table shows the total cost for the number of miles drive
    15·1 answer
  • Sole The Equation<br><br> 0.75q²=108<br><br> 55 POINTS
    6·1 answer
  • Write the equation of the line parallel to y=6 that passes through the point (2, -3). Write your answer in slope-intercept form.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!