1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Anon25
[30]
2 years ago
7
I need help with this question!!!! Given directed line segment QS, find the coordinates of R such that the ratio of QR to RS is
3:5. Plot point R.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
bagirrra123
[75]
2 years ago
5
0
Answer:
2.6
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
The equation f(x) = 3x2 − 24x + 8 represents a parabola. What is the vertex of the parabola?
s2008m [1.1K]
5
0
3 years ago
What is the answer to the question
JulijaS [17]
The answer to the question is 13
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
What does a cow use to cut the grass?
harina [27]
Is that the full thing?
8
0
2 years ago
3<br>Which of these is equivalent to 4<br>81 <br>64 <br>44 <br>12
jek_recluse [69]
The answer is 44. ! Your welcome
8
0
3 years ago
NO LINKS OR ATTACHMENTS PLEASE. Maria had picked 6 bags of oranges. How many glasses of orange juice could she make if each glas
attashe74 [19]
Answer:
24
Step-by-step explanation:
You just do 6 / 1/4 = 24
7
0
2 years ago
Other questions:
Jim is a salesperson and his employers expected him to sell at least $12000 in merchandise per month in April Jim sold $2500 in
15
·
2 answers
Which statement best describes the effect of replacing the function f(x) = 2x + 2 with the function g(x) = 2x - 3?
11
·
2 answers
ANSWER NEEDED NOW!!!
7
·
1 answer
CAN I GET SOME HELP AND NOT SKIPPED?
8
·
2 answers
Is the y-coordinate of the vertex of f(x)=-x^2+6x+7, f(3)?
13
·
1 answer
Help pleas
12
·
1 answer
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $23.97. What is the unit price of the pairs of gloves?
11
·
2 answers
Which of the following describes the data set <br> 50,59,60,61,70,76,80
9
·
2 answers
Mr. Linder's groceries totaled $120.40 before taxes. What is the total cost of the groceries with a sales tax of 5% added?
5
·
1 answer
Can someone help me?
14
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!