4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
Answer:
w=5000+0.7s
Step-by-step explanation:
please give 5 star I need it
Answer:
2/7×7/3=
Step-by-step explanation:
3(2)×7(7)/21=6×49/21=294/21=14
Answer:
c I think
Step-by-step explanation:
because I have big brain