The answer is D you simply get one point and move it 4 squares down and 6 squares to the right
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
Answer:
14
3
Step-by-step explanation: