Jamar is buying bottles of juice for his his class party A pack of 12 bottles of juice cost $3.96 determine the cost of 1 bottle
of juice
1 answer:
Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
You might be interested in
Answer:0.44444444444
Step-by-step explanation: Just divide
Answer:
Option 4
Step-by-step explanation:
=> 
Combining like terms
=> 
=> 
Answer:
here you go
Step-by-step explanation:
Answer:
biotbhuvb2tupbpu2
Step-by-step explanation:
Answer:
x= -31
Step-by-step explanation: