1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qwelly [4]
2 years ago
13

What is The Product of 4 and z is the same as 16 as an equation

Mathematics
2 answers:
Kaylis [27]2 years ago
7 0

Answer:

4(z) = 16

Step-by-step explanation:

Product = the result of multiplication.

The same as = the equal sign.

Mazyrski [523]2 years ago
6 0

Answer:

4z = 16

Step-by-step explanation:

The is equation is:-

4z = 16

Value of z:-

z = 16/4

z = 4

You might be interested in
-2m(m + n - 4) + 5(-2m + 2n) + n(m + 4n - 5)
e-lub [12.9K]
I provided the answer in photo

6 0
3 years ago
BRAINIST AND 10 POINTS
aleksandr82 [10.1K]

Answer:

I'm not positive but here are my calculations:

A cube is 1 unit per cube. 3+2+1=6 if you do 6x6 you come out with 36.

Hope this helped.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The radius of a parachute is shown below.
Oksanka [162]

Step-by-step explanation:

Diameter is 6 ft

3 ft + 3ft

3 0
3 years ago
A line passes through (2, 8) and (4, 12). Which equation best represents the line?
andrezito [222]
If you plug in the x values of both (2, 8) and (4, 12) into each equation, you'll find that y = 2x + 4 gives you the correct y values for both (2, 8) and (4, 12). So that is your answer. 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Anyone know how to do this? Help please!
noname [10]
Measure of angle 8 is 135°
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If John has 2 apples and Mika has 6. How many apples are there combined
    8·2 answers
  • Evaluate 3x^2-1 when x=2
    15·2 answers
  • (4.5)(5)(−2). simpilfy
    11·1 answer
  • A model train uses a scale of 148. One car of the model train is 6 inches long
    15·1 answer
  • I will mark as brainliest
    6·1 answer
  • 2/4 greater or less than 2/5
    6·2 answers
  • Which is the solution to the equation 3.5[2h+4.5] =57.75?
    14·1 answer
  • If a 16 oz package of cereal is $4.00, then what is the unit rate: 1 oz/.25 or .25/1 oz?
    10·2 answers
  • I need help with this question ASAP
    10·1 answer
  • Look at the pattern below.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!