1 dozen eggs = 12 eggs
1.35 / 12 = 0.1125.....so the unit cost = $ 0.11 (11 cents) per egg
Answer:121/12 or 10.083 or 10 1/12
Step-by-step explanation:
One of them is a answer choose the one you see on your question
Balls are good that’s the answer
Answer:2x+28 100% right
Step-by-step explanation:
First we think of a 3 digit dividend for example 100.
Next we think of a divisor between 10 and 29 for example 20.
We divide 100÷20=5
Here's a division problem:
Sophia has 100 pencils. She has 20 boxes with the same number of pencils in them. How many pencils does Sophia put her box?
Divide 100 by 20 which equals 5
Your answer is 5