1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mrrafil [7]
3 years ago
9

Is -12.161616 rational

Mathematics
1 answer:
Mars2501 [29]3 years ago
8 0

Answer:

depends

Step-by-step explanation:

If you mean just -12.161616, then it’s rational.

If you mean recurring decimal, then it’s not.

You might be interested in
A package of 4 red,white and blue hats costs $8. What is the unit rate
love history [14]

Answer:

$2/ hat

Step-by-step explanation:

Find the unit rate:

$ to hats

8 to 4

Divide by four to get the unit rate; over 1

2 to 1

So, $2 per hat

Hope this helps!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
TONTE UI E doove
vagabundo [1.1K]

pretty sure its growth

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
3. f(-4) – 3.g(-2) =
Finger [1]
I got:
-2(2f-3g)

explanation:
used communicative property
6 0
3 years ago
The circumference of a circle is 94.2 millimeters. What is the circle's radius?
notka56 [123]

Answer:

14.99

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 8(3+5)<br><br><br> Help me please
amid [387]

Answer:

64

Step-by-step explanation:

pemdas says parenthesis first

3+5=8

8(8)

8 times 8 equals 64

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many times is the image reflected in a 6-sided snowflake?
    13·1 answer
  • OCCHICIS
    12·1 answer
  • Which of the following is the solution to the equation 2 over 3x = 12? (3 points)
    9·1 answer
  • What is the x-value of the solution of the system of
    13·2 answers
  • What are the solutions to the quadratic equation below?<br> 3x2 +16x + 21 = 0
    14·2 answers
  • A small cargo plane currently has 145 pounds of cargo aboard. In addition, n boxes weighing 50 pounds each will be brought aboar
    15·1 answer
  • A hardware store is offering 20 light bulbs at a total cost of $71.02, which includes a 6% sales tax. Before taxes, how much did
    8·1 answer
  • 15 less than 3 times a number is 5 more than half of the number.
    6·1 answer
  • When 36 is subtracted from the square of a number, the result is five times the number. What is the positive solution?
    13·1 answer
  • Answer the question below. Be sure to show your work
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!