1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Feliz [49]
2 years ago
6

Can someone help me !!

Mathematics
1 answer:
Ganezh [65]2 years ago
4 0
I would say 12 I’m pretty sure hope you get it right sorry if you get it wrong
You might be interested in
Which of the following terms best describes a vertical line that the graph of a
Effectus [21]

Answer:

Might not be answer but.

Step-by-step explanation:

Parallel lines are coplanar lines (in the same plane) that never intersect (never cross each other). The slope of a line measures its steepness (or its angle from the horizontal). Lines that are parallel have the same steepness (or the same angle from the horizontal).

6 0
3 years ago
Help me please! Thanks
Sunny_sXe [5.5K]
Hope this helps! have a nice day/night

8 0
2 years ago
If there is 20 students then 30 students what is the percentage?
12345 [234]

Answer:

what

Step-by-step explanation:

???

4 0
2 years ago
Convert to a decimal: 52%<br> 0.052<br> 5.20<br> O 52<br> .0052
scoundrel [369]
Very interesting question, i’m happily here to answer it for you The answer you might be looking for is
decimal: 0.052
Fraction:13/250
Percentage: 5.2%

Have a blessed day God bless.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Gavin bought snacks for his team's practice. He bought a bag of apples for $2.50 and a 18-pack of juice bottles. The total cost
boyakko [2]

Answer: 87 c

Step-by-step explanation:

To evaluate the cost per juice box, we must first factor out the bag of apples from the equation. So we will disregard the price of the apples from the total price and also disregard the existence of the apples altogether.

Our new subtotal is $15.66 for eighteen juiceboxes. To find the cost for one juicebox, we divide the price & the # of juiceboxes by 18.

15.66÷18=0.87, therefore each juicebox is 87 cents.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Dakota bought 5 breadsticks for 58 cents each and 3 coffee cakes for 84 cents each. How much did Dakota spend?
    15·2 answers
  • Look for a pattern in the table to determine which model best describes the data.
    11·2 answers
  • A bag contains 6 blue marbles, 8 green marbles, 9 red marbles, and 17 yellow marbles. What is the ratio of blue marbles to total
    13·1 answer
  • What's the quotient of 13 divided by 1690?
    12·1 answer
  • Someone please help me
    11·1 answer
  • Need help solving for X
    12·1 answer
  • I need help on this?
    13·1 answer
  • Wildlife sanctuary has 38 species of birds.
    5·1 answer
  • Teresa earns $8.23 per hour. Calculate her wage for a week where she<br> works 14h 30min.
    8·2 answers
  • A line has a slope of zero. Which of the following points could this line pass through?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!