1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ludmilka [50]
3 years ago
13

Anyone know what the answer is?

Mathematics
1 answer:
babymother [125]3 years ago
3 0

A. 12

B. 34

C. (x+2)+(x+2)+(5+5)

You might be interested in
Hour how much does davon charge per hour for a skateboard rental HELPP I BEG
Setler79 [48]

Answer:

$7

Davon charges $7 per hour of rental

6 0
3 years ago
THIS TABLE LINEAR OR NON-LINEAR?
defon

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tyra buys 14 gallons of gas for $35. How could she figure out how much 1 gallon of gas cost
defon

Answer:

The cost of 1 gallon is $2.5

<em></em>

Step-by-step explanation:

Given

Cost of 14 gallons = $35

Required

Determine the cost of 1 gallon

From the given parameters, we have:

14\ gallons = \$35

Divide both sides by 14

\frac{14\ gallons}{14} = \frac{\$35}{14}

1\ gallon = \frac{\$35}{14}

1\ gallon = \$2.5

Hence,

<em>The cost of 1 gallon is $2.5</em>

4 0
3 years ago
Based on the graph below, what is the y-intercept?
Sphinxa [80]

Answer:

the y intercept you are looking for is -3

4 0
3 years ago
What is the median of the data?
spin [16.1K]
Our data looks like:

3,3,4,4,5,5,5,6,7,8

The median, true to its name is the middle number of the set of data.
The median in this case in in between 5 and 5. Average it out (5+5)/2 = 5.
Your answer should be 5. Hope this helps!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4 divided by 457 is what
    8·2 answers
  • Which of the following could cause inaccurate survey results?
    10·1 answer
  • Amy bought 0.4 kg of tomatoes for $4.00.<br><br> What is the cost in dollars per kg of tomatoes?
    8·2 answers
  • The following is an example of a translation.<br><br> True<br><br> False
    11·2 answers
  • Apel Sinoman has 100 ft of fencing material to enclose a rectangular exercise run for her dog. One side of the run will border h
    6·1 answer
  • Determine whether the equation 2x + y = 8 is linear. If so, graph the function.
    12·1 answer
  • Mia wants to construct a triangle with angles measuring 51*, 102*and 37*. how many different triangles can she construct?
    9·1 answer
  • How do I find x and y?
    8·1 answer
  • Consider the two shown below Are the two triangles congruent
    6·1 answer
  • The area of a square is 289 centimeters squared. What is the perimeter?​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!