"The mean study time of students in Class B is less than students in Class A" is the statement among the following choices given in the question that is true for the data sets. The correct option among all the options that are given in the question is the second option or option "B". I hope the answer helped you.
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc. 1 minute=60 seconds1 hour=60 minutes (or) 3600 seconds1 day=24 hours (or) 1440 minutes.
Step-by-step explanation:
Answer:
Mean: 33.3
SD: 32.8
Step-by-step explanation: