26 divided by 6 = 4, so she put four plates on each table
I hope this helps ;)
We can set up a proportion, and let x be the amount 16kg would cost: 14/154=16/x. We simplify 14/154 = 1/11. Next, we cross-multiply to get (1)(x)=(16)(11), so x=176. Therefore, 16kg of apples cost $176.
---
Hope this helps!
Perimeter of square = 4s perimiter of pentagon= 5s, i guess? its a regular one afterall 4s = P 4 (10) = p 40 = P (40 = 5s)/ 5 8 = s
Sorry I dont know how to answer the second one...
Answer:
whats the question?
Step-by-step explanation: