1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IgorLugansk [536]
2 years ago
5

Help me out on this someone

Mathematics
2 answers:
eduard2 years ago
6 0
What do you need help with
Finger [1]2 years ago
4 0

Answer:

what do you need help with?

You might be interested in
Use the graph to write an explicit function to represent the data and determine how much money Taryn earned in week 5.
kirill [66]

Answer:

answer is C f(n) = 4(3)n; f(5) = 972

Step-by-step explanation:

i took the test, also

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Factor the fellowing 81y^6
Ivanshal [37]
The expression is not factorable with rational numbers.
8 0
3 years ago
How do you do this question?
stealth61 [152]

Answer:

E

Step-by-step explanation:

dy/dt = y² − 1

When -1 < y < 1, dy/dt is negative.  So the solution is decreasing between y = -1 and y = 1.

Only one graph is consistently decreasing in that range, and that's the last graph.

7 0
3 years ago
Whats TWO equivalent expressions for 2(3j+ 5 + 6j). Rember TWO equivalent expressions not one.
Natalka [10]

Answer:

2(9j+5) and 18j+10

Step-by-step explanation:

1) group like terms

2) distribute

please mark brainliest

6 0
3 years ago
The Springfield Middle School sixth-grade teachers of history, science, and art are listed in the table.
Butoxors [25]

Answer:

Step-by-step explanation:

The Springfield Middle School sixth-grade teachers of history, science, and art are listed in the table. How many combinations of one history, one science teacher, and one art teacher

let say number of history. teacher = H

number of science teacher = S

number of Art teacher = A

Acombinations of one history, one science teacher, and one art teacher = H * S * A

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jackson bought 5 ounces of raisins for $4 dollar sign. How much do raisins cost per ounce?
    12·2 answers
  • Find two numbers whose sum is 49. If the greater is 4 more than 8 times the smaller. Solve
    9·2 answers
  • Which of the following is true about this graph
    15·1 answer
  • I only need help for no. 10
    13·1 answer
  • A Web music store offers two versions of a popular song. The size of the standard version is 2.7 megabytes (MB). The size of the
    15·1 answer
  • Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
    5·1 answer
  • A box in a supply room contains 21 compact fluorescent lightbulbs, of which 7 are rated 13-watt, 8 are rated 18-watt, and 6 are
    5·1 answer
  • Write the equations of the horizontal and vertical lines going through the point (-2,-5)​
    12·1 answer
  • One number is three less than eight times another number. If the sum of the numbers is 69, find the numbers.
    11·1 answer
  • Wärmelehre - German<br> 20 Words
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!