1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kati45 [8]
2 years ago
6

What is the answer? i need the answer ASAP

Mathematics
1 answer:
Alex2 years ago
8 0

Answer:

19/50

Step-by-step explanation:

0.38 = 38/100

38/100 ÷ 2/2 = 19/50

You might be interested in
Justin buys a shirt that costs 24 dollars and a jacket that costs 54 dollars. If sales tax is 7%, what is the total purchase pri
andreyandreev [35.5K]

Answer:

$83.46

Step-by-step explanation:

24 + 54 =78

78 × 7% = 5.46

78 + 5.46 = $83.46

8 0
2 years ago
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
netineya [11]

Answer:

e e enene

Step-by-step explanation:

enenenee

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The absolute value inequality. [x - 41 > -3 will have what type of solution set? Union Intersection No solutions Infinitely m
Gennadij [26K]
B! hope you get it right
6 0
3 years ago
it's sixth grade math I'm sorry for the words that are cut off you'll be able to figure out what they are i dont have a better p
alekssr [168]

8x6=48 min

Hope I helped!

7 0
2 years ago
Help asappp giving brainlist<br><br> −10= -0.8x+1.8(-4x+1)-7
Ugo [173]

Answer X= 0.6

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the area! Its an irregular shape. Q attached, TY~Karma
    15·1 answer
  • A blimp provides aerial television views of a tennis game. The television camera sights the stadium at a 17degrees angle of depr
    13·1 answer
  • 5x + 5x =10x____^a0​
    9·1 answer
  • HELP!! FAST!!
    6·1 answer
  • Hi guys tell me your name (or your nickname )and how many questions you have solved and how many times you have gotten brainiest
    10·1 answer
  • At a restaurant, Mr. Jones orders food that costs $26. The sales tax on the bill is 9%. After taxes, he gives the waiter an addi
    9·2 answers
  • Find the supplement of 3/4 of a right angle<br>​
    11·2 answers
  • What is the value of f(g(1)
    11·1 answer
  • The function yp(t)=ln(3 2t), t&gt;−32, is a particular solution to the differential equation y′′ 7y=g(t). find g(t)?
    8·1 answer
  • Use the distributive property to write an equivalent expression.<br> 2(8v+2)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!