1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pochemuha
2 years ago
8

7994 399,78010,0513535,094,013write the above in standard form​

Mathematics
2 answers:
Virty [35]2 years ago
8 0

Answer:

7.994×10^3

3.99780×10^5

1.0051×10^4

3.5×10^1

3.5094013×10^7

vodka [1.7K]2 years ago
3 0

Step-by-step explanation:

7994:Seven thousand nine hundred ninety four .

399,780 :Three hundred thousand ninety nine , seven hundred eighty.

10,051 :Ten thousand fifty one .

35 :thirty five .

35,094,013 :thirty five million ninety four thousand and thirteen.

You might be interested in
Which of the following is a counterexample to the statement “All even numbers are divisible by 4”? 2 x 2 = 4 7 is not divisible
Naily [24]
10 is not divisible by 4
5 0
3 years ago
Factor completely. vwx + wxy - xyz
xenn [34]
The answer to the question

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the precent of change of 15 yards to 18 yards
Delvig [45]
Divide the current with the previous
18/15 = 1.2

move the decimal point to the right two places to get the percentage

120% is your answer

hope this helps
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the difference between -4 and 6
Sindrei [870]

<em>answer =  - 10 \\ solution \\  - 4 - 6 \\  =  - 10 \\ hope \: it \: helps \\ good \: luck \: on \: your \: assignment</em>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Giving Brainlies!! 14. How many tests did the student take during their junior year in high school? (1 point)
inessss [21]
Hi there.

The answer is definitely "D" because on the graph it shows there are only 29 students that did the test.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the unit rate for 79 students in 4 classes?
    10·1 answer
  • If you want to buy an item in a store that costs $15 and is on sale for 15% off, then how much would the item actually cost you
    14·1 answer
  • PLSS!!! HELP ME!!! I WILL MARK U!!!
    12·1 answer
  • Find the quotient: –8 ÷ 2 =
    6·1 answer
  • Help me with this one problem please :( <br> Find the following arc measures.
    15·1 answer
  • Which expression is the result of subtracting (Z2-3i)<br> from (Z1 + 2)?<br> A<br> B<br> C<br> D
    13·2 answers
  • (GIVING BRAINLIYEST)<br> 7. what is the volume of these 2 objects
    15·2 answers
  • Significant figures of 5.50​
    5·1 answer
  • Help I need help ON THISSSS
    5·2 answers
  • The hypotenuse of a right triangle measures 4 cm and one of its legs measures 3 cm. Find the measure of the other leg. If necess
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!