Maybe 200 dollars, 500 dollars and so on
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Answer:
Choice A
Step-by-step explanation:
Choice A: $1.49/6 oz = $0.248/oz
Choice B: $3.59/13 oz = $0.276/oz
Therefore, Choice A is the lower price per ounce.
(x-3)(x+4). -3,4 multiply to -12, and add to get 1