1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fittoniya [83]
3 years ago
8

Need urgent help with this, please!!! second part on my profile, PLEASE IT'S URGENT!!

Mathematics
1 answer:
lana [24]3 years ago
4 0

transfer of questionnumber 12 is B-112

You might be interested in
Which is the graph of the cube root function f(x) = RootIndex 3 StartRoot x EndRoot?
Sauron [17]

The graph of a function f(x) = ∛x is shown in the picture, and the domain of the function will be all real numbers.

<h3>What is a function?</h3>

It is defined as a special type of relationship, and they have a predefined domain and range according to the function every value in the domain is related to exactly one value in the range.

The question is incomplete.

The complete question is in the picture, please refer to the attached picture.

We have a function:

f(x) = ∛x

The domain of the function will be all real numbers.

x ∈(-∞, ∞)

The graph will be curved.

Plug x = 0, y = 0

x = 1, y = 1

The graph is shown in the attached picture.

Thus, the graph of a function f(x) = ∛x is shown in the picture, and the domain of the function will be all real numbers.

Learn more about the function here:

brainly.com/question/5245372

#SPJ1

6 0
2 years ago
BRAINLIEST <br> Can I get some help on this
lakkis [162]
The answer to your problem is
7 0
2 years ago
A 2-pound bag costs 1.88 what is the unit rate?
fgiga [73]

Answer:

$0.94 per pound

Step-by-step explanation:

To find the unit rate, make an equation and simplify it.

<em>2 pounds = $1.88</em>

<em>1 pound = ($1.88 ÷ 2) $0.94</em>

Hence, It costs <em>$0.94 per pound</em>

3 0
3 years ago
HELP ASAP!!!!!! BRAINLIEST
lutik1710 [3]

Answer:

48

Step-by-step explanation:

you add 12 to y side and 2 to the x side

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A $1,500 savings bond earns simple interest at the rate of 5% each year. The interest is paid at the end of every month. How muc
kirill [66]

Answer:

300

Step-by-step explanation:

5 percent * 6000

(5:100)* 6000

(5* 6000):100

30000:100 = 300

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Hope you can read those plz help me
    11·1 answer
  • Find the value of x
    13·1 answer
  • I need to know what does “x” equal.
    13·1 answer
  • Whoever can help me will receive 20 points!!!!! I really need help you guys someone help me!!!!!!
    9·1 answer
  • Find the Midpoint of the following Coordinates:
    12·1 answer
  • Write the following decimals as fractions.
    14·1 answer
  • I need help! thank you
    14·1 answer
  • Molly is having her birthday party at Pizza Party Palace. The costs involved are listed below. Pizza Party Palace requires a 20%
    10·1 answer
  • * GEOMETRY <br><br> please help me show the work for 9, 10, and 11!!
    5·1 answer
  • The workers at a nursery plant 37 trees in each of 15 parks. They plant 42 trees in each of 23 parks.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!