22nd
4140
Will spent $3.75 for 3 pounds of granola. What is his unit rate in dollars per pound?
$1.25 per pound
$2 per pound
$1.50 per pound
$1 per pound
1 answer:
Answer:
1,000 dollars
Step-by-step explanation:
im smart
You might be interested in
Answer:
0.0487804878
Step-by-step explanation:
the answer will be 5 because it starts at 0.
Answer:
-8
Step-by-step explanation:
72 ÷ 9 = 8
The fish are being taken out, so negative.
I hope this helps!
pls ❤ and mark brainliest pls!
Answer:
The last one
Step-by-step explanation:
x can only have one value whereas y can be constants like in last graph
Answer:
it's so simple ....
x + 141 = 135
x = 135 - 141
x = -6
it means ur answer is a
you know
its rly hard to actually answer one of these
thx man i appreciate it