Answer:
3
Step-by-step explanation:
If this isn't a trick question then the answer is 3.
Answer:
$506,000
Step-by-step explanation:
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Answer: 36
Step-by-step explanation:
Each side of square are equal length
4 sides
9+9+9+9=36
Answer:
-2b/(a-b)
Step-by-step explanation:
1− (a+b/a−b)
We need to get a common denominator of a-b
1 = (a-b)/(a-b)
Replace 1 with (a-b)/(a-b)
(a-b)/(a-b) - (a+b)/(a-b)
Put over the common denominator
(a-b) - (a+b)
-----------------
(a-b)
Distribute the minus sign.
(a-b) - a-b)
-----------------
(a-b)
a-a-b-b
---------------
a-b
-2b
----------
a-b