V=pie r square h/3
Hope you get the picture!
Answer: The answer is A and D
Step-by-step explanation: If you go through all the problems, just replace "b" with "(4)" into a calculator. For A and D, they both equaled 180.
Bse is 10
x^m, x is base of exponent
5 bags is cheaper because one bag is $3 and 5 bags for ten so to find the unit price the amount (10/ ) the amount of bags (5) so therefore 10/5= $2 which is smaller than the price of an individual bag
Answer:
2 Gallons
Step-by-step explanation:
1 Gallon = 4 quarts
There are 8 quarts, and 8 divided by 4 is 2.
2 Gallons.