1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veseljchak [2.6K]
2 years ago
13

Factor completely

Mathematics
1 answer:
saul85 [17]2 years ago
8 0

Answer:

c4-2401=0 because o is not a prime number

You might be interested in
9/11 ÷ 5/11 = a b/c =
stepan [7]

9/11 / 5/11

= 9/11 * 11/5

= 9/5

= 1 4/5

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer?????​
wolverine [178]

Answer:B

Step-by-step explanatioslope intercept is y=mx+b and choice B is NOT in that form so your answer would be B

8 0
3 years ago
Gloria earned $26 for babysitting for 4 hours. Write and Solve an equation to determine how much Gloria would earn after babysit
posledela

Answer:

Equation: ($26÷4 hours) × 25 hours

Answer: $156.25

Step-by-step explanation:

First, you would have to find out how much she earns per hour, so $26÷4. Then you multiply that by 25.

(26÷4) x 25=$156.25.

(hope this helps :P)

3 0
3 years ago
Which is the slope of the line that passes through the points (2,10) and (5,8)?
Rina8888 [55]
The slope is -2/3. Hope this helps!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
WILL MARK BRAINLIEST!!
bija089 [108]

Answer:

3 rd one

Step-by-step explanation:

Please mark me as brainliest, vote 5.0 and thank me to support

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • ( 3 + 2i ) + ( 6 - 8i )
    14·1 answer
  • What is the distributive property of 9(3x+2)
    8·2 answers
  • -2(n + 2) +6=16<br><br> need it for now pleaseee
    9·2 answers
  • Nelson collected 58 cans of food during his towns food drive.
    11·2 answers
  • Solve the equation.<br><br> y + 3 = –y + 9<br><br> A.) y=1<br> B.)y=3<br> C.)y=6<br> D.)y=9
    11·1 answer
  • A store manager ordered 28 crates of mangoes. There were 36 mangoes in each crate. When the mangoes were delivered, he sold the
    13·1 answer
  • The owner expects you to hand wash each coffee pot before the coffee shop opens. It takes 10 minutes for all of the coffee pots
    10·2 answers
  • What is -6x multiplied by y
    6·2 answers
  • $12.00 for 48 cans Find the unit rate.
    13·2 answers
  • Please please help me, i just really want to be done with my homework
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!