1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vladimir1956 [14]
3 years ago
10

A

Mathematics
1 answer:
kherson [118]3 years ago
8 0
The answer is j.
y = |x - 1|
You might be interested in
Let A = {10, 20, 30, 40, 50, 60} and B = {10, 40, 60}. What is A ∩ B?
erastovalidia [21]
This means common members {10,40,60}
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
$19.92 for 2.4 pounds of walnuts what is the price per pound of walnuts
professor190 [17]

Answer:

$8.3

Step-by-step explanation:

Given

2.4 pounds of walnuts=$19.92

Solution

the price per pound of walnuts=19.92/2.4

=$8.3

Price of per pound walnuts is $8.3

5 0
2 years ago
Hans bought 3 CDs that were each the same price. Including sales tax, he paid a total of $53.40. Of that total, $3.60 was tax. W
Jet001 [13]

Answer:

$16.6

Step-by-step explanation:

x is the price of each CD before tax

so 3x + 3.60 = 53.40

3x = 53.40 - 3.60 = 49.80

x = 49.80/3 = 16.6

3 0
3 years ago
Walter chrysler sells car engines. He receives a 11% commission on the first $50,000 in sales and 17% on anything over $50000. H
Reika [66]
Answer
A
Explanation
3 0
3 years ago
Write a real word problem that can be represented by the expression 5x+10
trasher [3.6K]
A member ship at the gym cost 5 dollars a month plus a locker holding fee of 10 dollars 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the equation of the line that is parallel to y=3x-2 and that contains the points ( 2,11)
    12·1 answer
  • Pls help im stuck and i need this
    15·1 answer
  • This is probably pretty easy, I could solve all the other ones but I got stuck on this one.
    8·1 answer
  • What's the answer ?????
    14·1 answer
  • Which two ratios form a proportion?
    11·2 answers
  • A number x plus 23 is fewer than 24
    6·2 answers
  • Which expression is equivalent to 9x2-2y+3x2-3y?
    7·2 answers
  • High population density can cause increased competition for resources such as food or shelter, while a low population density ca
    13·1 answer
  • I did the lines already how do i find the angles
    5·1 answer
  • Please help guys love you
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!