1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gwar [14]
3 years ago
8

Suggest five questions for a questionnaire to discover what opinions people in class have about school.

Mathematics
1 answer:
Snezhnost [94]3 years ago
8 0

Answer:

Which activities in the classroom do you enjoy the most? ...

Given a chance, what is one change that you would like to see? ...

Do you have supportive classmates? ...

What motivates you to learn more? ...

Do you think that the school provides you with adequate sports facilities?

How much time do you spend on homework every night?

Which classroom activities do you learn from the most?

What are three things that can improve the class most?

You might be interested in
Halp aginnn in picture is the problem
Anvisha [2.4K]

Answer:

= 3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 55 plus 65 plus 60 ​
jasenka [17]

Answer:

180

Step-by-step explanation:

calculator.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What decimal is equal to 32%?
AlexFokin [52]
That decimal would be: 32% = 0.32

So, your answer is 0.32

Hope it helped.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
You earn $42 for washing 6 cars. How much do you earn for washing 3 cars? Find the unit rate.
antoniya [11.8K]

Answer:

21$

Step-by-step explanation:

42÷6=7

7×3=21

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please look at the picture
zmey [24]

Answer:

n=3

m=2

Step-by-step explanation:

This done by factorizing thier powers.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • −2⋅f(−6)−7⋅g(−7) = ?
    10·1 answer
  • What is the value of B after the equation A=3/7(B-25)
    9·1 answer
  • 5 7/8 + 11/4<br> show me how to solve
    7·2 answers
  • Hurry does anyone have the answers to this
    13·1 answer
  • A line that passes through the point (–1, 3) has a slope of 2. Find another point on the line
    8·2 answers
  • NEED THIS ASP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Which inequality represents the sentence?
    14·2 answers
  • Ar a furniture store, a bed frame costs $440 and mattress costs $654. There are currently 7 bed frames in the store, and togethe
    11·1 answer
  • I need help what is the answer?
    6·2 answers
  • FUDGEE help pleasee
    14·2 answers
  • Si el examen tenia 44 puntos y saque 40 ¿Que nota tengo?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!