1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
weqwewe [10]
2 years ago
6

A package of breakfast bars has 12 breakfast bars in it. The total weight of the breakfast bars in the package is

Mathematics
1 answer:
tatiyna2 years ago
3 0
It’s all too big and I love the kids and the gator is the
You might be interested in
CATIVO
yKpoI14uk [10]

Answer:

La cantidad de dinero adeuda al final de los dos procesos es $1450

Step-by-step explanation:

Los parámetros del proceso son;

La cantidad ahorrada para comprar ropa = $2,000

La cantidad pagada por la ropa = $2600

La cantidad prestada a un amigo = $650

La cantidad adeuda por teléfono celular durante 3 meses = $250

Deje que 'C', represente la suma de las transacciones anteriores, tenemos;

∴ C = 2,000 - 2,600 - 650 - 200 = -1,450

La suma de las transacciones anteriores, C = -$1,450

Por lo tanto, al final de los dos procesos, la cantidad de dinero adeuda es C = $1,450

-

3 0
3 years ago
2/5+1/3=<br> What is the answer
Alex Ar [27]

Answer:

11/15 OR 0.73

Step-by-step explanation:

2/5 ---> 6/15

1/3 ---> 5/15

6/15 + 5/15 = 11/15

OR

2/5 ---> 0.4

1/3 ---> 0.33

0.4 + 0.33 = 0.73

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Two hundred copies can be made for $6.00.<br>What is the unit rate?​
Mekhanik [1.2K]

Answer:

.03 cents

Step-by-step explanation:

6 divided by 200 equals 0.03

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
X2 + 4x - 21 = 0 quadratic formula
Elena-2011 [213]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

x2 +4x-21=0. solve for x

x =  \frac{7}{2}

x = 3 \frac{1}{2}  \ x = 3.5

6 0
3 years ago
If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?
xeze [42]

Answer:

Step-by-step explanation:

If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?

1. Divide the cost by the number of bottles.

4.60 ÷ 12 = $0.38/bottle

8 0
2 years ago
Other questions:
  • A line passes through the point (-4,-6) and has a slope of 1/2. What is the equation of the line?
    11·1 answer
  • Parallel lines in space are coplanar.<br> a. always<br> b. sometimes<br> c. never
    13·1 answer
  • A communications satellite transmits a radio wave at a frequency of 5 • 109 Hz. What is the signal’s wavelength? Assume the wave
    8·1 answer
  • The manufacturer of an electronic device claims that the probability of the device failing during the warranty period is 0.005.
    9·1 answer
  • What is the cubed root of 27?
    13·2 answers
  • Help me guys please......
    7·1 answer
  • If the domain of a function that is reflected over the x-axis is (1, 5), (2, 1), (-1, -7), what is the range?
    10·1 answer
  • You buy 4 breakfast sandwiches at $2.59 each, 4
    14·1 answer
  • I NEED HELP THIS IS DUE TODAY ​
    13·2 answers
  • What is the equation of this graphed line?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!