1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pav-90 [236]
3 years ago
11

Which of the following is a like radical

Mathematics
1 answer:
V125BC [204]3 years ago
4 0
The answer is b or d you choose
You might be interested in
Help me!!!
Basile [38]

Answer:

this is your answer look it once.

8 0
3 years ago
Find the slope of the line through the pair of points.
erastovalidia [21]

Answer:

The answer is A undefined

Step-by-step explanation:

The slope is given by

m=\frac{y_{2}-y_{1} }{x_{2}-x_{1}  }

m=\frac{9-(-13)}{17-17}=\frac{22}{0}

which is undefined (division by zero)

4 0
3 years ago
The speed s (in miles per hour) of a car driving on ice can by given by s=2.12√d where d is the stopping distance (in feet). Wha
Orlov [11]

You have the formula already, just plug in 30 for s (speed) and solve for d (distance).

4 0
3 years ago
In a direct variation, the constant of proportionality is -3. Which of the following would be its equation?
saw5 [17]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

The equation of direct variation is y=kx.

K is the constant of proportionality, which is in this case is -3.

y=-3x

7 0
3 years ago
Students were surveyed about birthdays. How many more students were born on Wednesday than friday?
WINSTONCH [101]
1 more person ; 2-1 = 1
4 0
3 years ago
Other questions:
  • If points A,B and C are collinear, determine the value of x in the diagram.
    6·1 answer
  • To break even in a manufacturing​ business, income or revenue R must equal the cost of production C. The revenue R from selling
    11·1 answer
  • (-6.6) - 2 - (11 x 4)rational numbers and multiplications​
    12·1 answer
  • Mike travels 1/3 of mile in 1/8 of an hour. At this rate, how many miles can Mike travel in an hour? (Use RACE to answer)
    14·1 answer
  • Help me please!!!!!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • Mr. Ortiz has 3/4 pound of oatmeal.
    8·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • I really need this answered!
    11·1 answer
  • A rectangle has an area of 54 square inches. The width of the rectangle is 9 inches.
    5·1 answer
  • Question Help The circumference of the hub cap of a tire is 73.54 centimeters. Find the area of this hub cap. Use 3.14 for it. U
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!