1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kompoz [17]
3 years ago
9

Deside whether g(x) = 2x^3 - 7x^2 - 3x^-1

Mathematics
1 answer:
mina [271]3 years ago
5 0
You haven’t actually ask a questionnnnnn?
You might be interested in
i live in a house that 3 metets below sea level go to school 5 meters above sea level how many meters do i go​
RideAnS [48]
3 meters below sea level represents a -3
From -3 to 0 is 3
3 + 5 above sea level = 8 meters
There are 8 meters between the house and the school
4 0
3 years ago
1 point
-Dominant- [34]
39
Divide 78 by 2 to get 39 and add in to the number
5 0
3 years ago
6. Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20.<br> How much does 1 pound cost?
spayn [35]
$1.25
Hope I helped !!
8 0
2 years ago
Which ordered pair best represents the location of point A. A(2,3) B(3,2) C(2,2) D(3,3) Pls explain your answer :) 20 points​
Daniel [21]

Answer:

The correct answer is B

Step-by-step explanation:

zzzz

7 0
3 years ago
In a triangle, two angles have measures of 45 degrees and 85 degrees. What is the measure of the third angle in this triangle?
Blizzard [7]

Answer:

50 degrees

Step-by-step explanation:

All three angles in a triangle add up to 180 degrees. If you know the measure of two angles, add them together and subtract the sum from 180.  

45+85=130.  Then, subtract 130 from the total, or 180.   180-130=50. The measure of the third angle of the triangle is 50 degrees.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Helpppp!!!!! I really need it. Pleaseee!!
    14·1 answer
  • a store sells 10 square yards of carpet installed for $275. At this price, what will 25 square yards of carpet cost?
    15·1 answer
  • Stephen was helping make party bags for his little brother’s party. They have to make a total of 10 party bags. They had 34 toy
    6·1 answer
  • 3. The three salespeople for a local advertising firm are Lola, Ahmed, and Tommy. Lola sold $2030 in ads, Ahmed sold $1540, and
    13·1 answer
  • the ratio of males to females at a camp is 5 to 4. If there are 40 males at the camp, how many females are there?
    5·2 answers
  • I need to know the answer to this question
    11·1 answer
  • A rectangle has a width of 3 units. The rectangle's length is 5 times its width.
    14·1 answer
  • 3 3/5 x 1/4 *Simply your answer if you can
    11·1 answer
  • Need ASAP if you don’t know the answer don’t answer
    14·1 answer
  • Identify the slope and y-intercept of the following equation:<br> 3x - 2y = -10
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!