The answer is :
2x^2 + 7x - 4
Answer:
7
Step-by-step explanation:
I think its $3.43 per pair of sock
Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz