1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Basile [38]
2 years ago
8

How many 5s go into 3127

Mathematics
1 answer:
Sonja [21]2 years ago
3 0

Answer:

625

Step-by-step explanation:

3127 divided by 5 = 625.4

You might be interested in
If X and Y vary directly, as x decreases, what happens to the value of y?
diamong [38]
As x decreases y also decreased
5 0
3 years ago
What would be the correct notation for the following line
natima [27]

Answer:

Its A :))

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
The solution set for the equation x - 6x + 10 = 0 is
Oxana [17]

Answer:

{3-i, 3+ i}

Step-by-step explanation:

hello : the equation is :  x²-6x+10 =0

because : (3+i)²-6(3+i)+10 = 9+6i+i²-18-6i+10 =9+6i-1-18-6i+10 =0...right

same method for 3-i... (all quadratic equation have two conjugate solution)

8 0
3 years ago
On a test, you earn 92% of the possible points by correctly answering 6 five-point questions and 8 two-point questions. How many
makvit [3.9K]
50 points I think cause 50•2=100 and 46•2=92 and 46/50 is equal to 92/100
4 0
4 years ago
Work out<br> 74 x 58<br> What is 74x58
Svet_ta [14]

4292

Step-by-step explanation:

there happy that was easy to be honest

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The binomial x-2 is a factor of the polynomial below. f(x)=x3+x2+nx+10 What is the value of n?
    11·1 answer
  • Perform the indicated operation. √75 + √12
    5·1 answer
  • A grocery store sells crackers in three box sizes. Which size box is the best buy? 8 oz for $2.00 12 oz for $2.64 16 oz for $3.2
    10·2 answers
  • A box contains 4 oranges, 9 apples, and 3 pears. Liliana selects a piece of fruit from the box at random.
    6·1 answer
  • If the scale factor is 5, how many times larger will the scaled copy's area be?
    5·1 answer
  • If 7 people each ride a roller coaster 5 times , and it is $2 per person per ride, what is the total price they paid for the rid
    7·1 answer
  • Im losing to many brain cells please help!
    13·1 answer
  • Product of two numbers is 13832 one of the number is 76 find the difference between two numbers​
    12·1 answer
  • Daniel and Hector both throw shot put for their school's track and field team.
    5·1 answer
  • Peter brought 8 lemons for 6 dollars each lemon was the same price what was the cost for 1 lemon.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!