1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mariulka [41]
3 years ago
13

The cost of 2.25

Mathematics
1 answer:
jasenka [17]3 years ago
3 0

Answer:

Hope this helps! <3

Step-by-step explanation:

The slope or increase in cost per pound is 3. (1 pound of grapes costs $3)

You might be interested in
you go shopping and your bill comes to $54. The sales tax added on equals 7%. What is the amount of sales tax added to you bill?
Andreyy89
7.78 is the sales tax’s
6 0
3 years ago
(x^4)^2 please answer I need an A
scoray [572]

Answer:

x^8

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mrs. Bryant's homeroom students are collecting boxtops. Each student is responsible for collecting 4% of the class's overall goa
galina1969 [7]

Answer:

Each student; 32

Kevin; 12

Step-by-step explanation:

4% of 800 is 32. Each student is responsible for colleting 32 box tops.

The next step is to figure out what 37.5% of the 32 is 12.

Hope that this helps! Have a good day and good luck!

8 0
3 years ago
Tic the h h h. uh i hubby. uuubinibu uu h h tcttvu
Over [174]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
.21 of what number is 7.98
AlladinOne [14]
.21 as a percentage is 21%
You can divide 7.98 by 21 then multiply by 100 which gives you an answer of 38.

Hope this helps :)
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Fill in the table of values and graph the function y=2^x-3 on the coordinate plane below
    11·1 answer
  • I’m confused on this one
    12·1 answer
  • A first grade class of nine girls and seven boys walks into class in alphabetical order (by last name). What is the probability
    12·1 answer
  • What is the quotient of 8,595 ÷ 24?
    7·2 answers
  • Help neeed it right if not ill get beat
    12·1 answer
  • One yard of ribbon cost 3 1/2 dollars how much would you pay for 5/8 of a yard? HELP PLEASE
    13·2 answers
  • PLSSSS HELPP MEEEE PLSS :((
    8·1 answer
  • Answer...............
    12·1 answer
  • Solve for x. −35x+15&gt;7/20 Drag and drop a number or symbol into each box to correctly complete the solution.
    11·1 answer
  • Please help me solve this! 2 1/3 x 1 1/2
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!