1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex73 [517]
2 years ago
5

Part 2 of math help dont take this down I have 2 questions taken down I think so not this one

Mathematics
2 answers:
Alex73 [517]2 years ago
5 0
It is a if I am correct
vaieri [72.5K]2 years ago
4 0

Answer: a

Step-by-step explanation: 98 is greater than the rest of the numbers so it’s true

You might be interested in
Solve for z −cz+6z=tz+83
Alborosie

Answer: z=83/c - 7 + t

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Chris is at the deli and spent $13.65 for 1.75 pounds of turkey. What was the cost per ounce for turkey?
kvasek [131]

Answer:

0.4875 cents per ounce

Step-by-step explanation:

16 ounces per pound

1.75 lbs x 16 = 28 ounces

$13.65/28 ounces = .4875 cents/ounce

Check: 0.4875 cents x 28 ounces = $13.65

5 0
2 years ago
What would the answer be
Mrac [35]

Answer:

(x,y)  (2,-1)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Tim says that every time you mutiply two
Sunny_sXe [5.5K]

Answer:

I disagree

Step-by-step explanation:

This is not true because when you multiply a number by one. It will give you its number. It may be a larger number than 1 but it is not bigger than both numbers. Also if you multiply 0 by a number. It will eventually give you the answer 0 .It will be smaller than the number you started with. eg   100x0 = 0

4 0
1 year ago
Write 6 11/13 as an improper fraction.
hoa [83]

Answer:

89/13

Step-by-step explanation:

Step 1:

Multiply the denominator by the whole number

13 × 6 = 78

Step 2

Add the answer from Step 1 to the numerator

78 + 11 = 89

Step 3

Write answer from Step 2 over the denominator

89/13

3 0
2 years ago
Other questions:
  • A children's birthday party at an indoor play center costs $50 to rent the space and $6.25 per child. Gina wants to spend no mor
    5·1 answer
  • If Z is the midpoint of what are x, RZ, and RT?
    7·1 answer
  • Use P = 2(l + w) to find the perimeter (P) of a rectangle where l = 7 ang W = 4
    7·1 answer
  • Answer any problem and I will be happy <br> (30) pts
    8·1 answer
  • Question 2
    6·2 answers
  • Slope 4.2;y-intercept(0,3.4)
    10·1 answer
  • Please help asap!!!!
    13·1 answer
  • (3x + 3)(2x + 6) =
    6·1 answer
  • HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST
    12·2 answers
  • Evaluate –10 • x • 5 when x = –1.<br><br><br> –50<br><br><br> –15<br><br><br> 6<br><br><br> 50
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!