The answer is 6. Because 4x6=32
Answer: the answer is 10
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
The existence of a unit rate implies that you have TWO variables. Here you list only one: $.
If you pay $2.98 for 6 units of something, such as pieces of fruit, then the unit rate would be:
$2.98
----------------------- = $0.50/piece
6 pieces of fruit