Answer:
The Corner Store sells pb at $0.16 per ounce
Minnie's Market sells pb at $0.14 per ounce
Food Now! sell pb at $0.15 per ounce
And the best place to buy would be Minnie's Market.
Step-by-step explanation:
TCS: $1.28/8=$0.16
MM: $1.96/14=$0.14
FN: $3.30/22=$0.15
Answer:
<h2>x = 10</h2>
Step-by-step explanation:

Answer:
The answer to number 1 is c the answer to number 2 is c
Step-by-step explanation:
Answer:
27%
Step-by-step explanation:
15.6 - 11.4 = 4.2
4.2 ÷ 15.6 = .27
.27 = 27%
Answer: A x = 3
Step-by-step explanation: