1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natulia [17]
2 years ago
8

What is the solution of this inequality?

Mathematics
1 answer:
Pepsi [2]2 years ago
3 0

Answer:

r>3

Step-by-step explanation:

I hope this help

Have a great and blessed day

You might be interested in
Please look at the picture!
belka [17]

Answer:

It's A my friend

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A pet store 145 bags of beef flavored dog food and 263 bag of chesse flavored dog food how many bags of dog food where sold
Kazeer [188]

Answer:

408 bags of dog food

Step-by-step explanation:

The question asks for the total bags of dog food. Because they give you two existing values expressing how much dog food of each type there is, all you must do is add them together. 145 + 263 = 408

3 0
3 years ago
Student Council sponsors weekly dances at their school on Friday nights. The admission price for each person is $4 for Student C
Morgarella [4.7K]

Answer:

$110

Step-by-step explanation:

So first you have to do 15*4. We get the 4 from the admission fees and the 15 from the number of dances they attend. From this answer we can see the total of money they will be paying for admission for the 15 dances.

15*4=$60

However, our answer isn't just $50 as we are also told membership costs $50. So no we add $50 to $60, which gives us an answer of $110, which is the amount the member will pay if they attend 15 dances during the school year.

8 0
3 years ago
To show how to do this step by step
Jet001 [13]

Answer:

to do it 5 x 10 x 4 x 5 x 6 x 7 x 3 x 2 3 x 4  x5

Step-by-step explanation:

x 3x 3x 3x3 x4 x4x4 x4x  to the power  of 5 million

3 0
3 years ago
Number
DerKrebs [107]

Answer:a=1/5

B=2/15

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Other questions:
  • PLEASE ANSWER QUICKLY...
    5·2 answers
  • BRAINLIEST!!!<br> 18. Point p is chosen at random on EH. Find the probability that p is on FG.
    8·2 answers
  • Please Help!!! Braniest!!!!
    5·1 answer
  • Antonio planned to read 15 books over the summer for the library's summer reading challenge. At the end of July he has read 4/5
    8·1 answer
  • 2:3 14:21are these ratios equivalent
    12·1 answer
  • Factorize 27x^3-16y^3
    6·1 answer
  • A package of 5 pairs of insulated gloves costs ?$31.45. What is the unit price of the pairs of gloves??
    8·2 answers
  • Help me asap!!<br><br><br>I need help
    6·1 answer
  • I’ll give the Brainliest to who answers this question with a reasonable explanation.
    12·1 answer
  • I don’t understand how I get this answer
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!