1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mandarinka [93]
2 years ago
12

Abby Matthew, store manager for Sears, does not know how to price

Mathematics
1 answer:
Nataly_w [17]2 years ago
6 0
$480 since the question is just is how much would the would price be after the discount (discount)
You might be interested in
Can someone plz help me with this one problem plzzzzz I’m being timed!!!!
MaRussiya [10]

Answer:

2:28

3:42

4:56

5:70

8 0
3 years ago
What is $3.00 times 40
PSYCHO15rus [73]

the answer is 120.00 dollars

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please be generous and help me
Ugo [173]

Answer:

The point slope form is y-y_{1} =m(x-x_{1} )

The slope(m) can be calculated using \frac{y-y_{1} }{x-x_{1}}:

(x, y)=(4,-3)\\(x_{1} ,y_{1} )=(5,0)\\\\\frac{0-(-3)}{5-4} =\frac{0+3}{1} =\frac{3}{1} =3

Using Point One, the point-slope form is determined as:

y-(-3)=3(x-4)\\y+3=3(x-4)

The y-intercept(b) can be calculated as:

(5,0)\\y=3x+b\\0=3(5)+b\\0=15+b\\b=-15\\(0,-15)

7 0
3 years ago
Use the expression 3n plus 5P +2+n
Lera25 [3.4K]

Answer:


Step-by-step explanation:

3n + 5p + 2 + n


Add up all the 'n's : 4n + 5p + 2


That's all you can do with it

4 0
3 years ago
Earl worked 18 hours last week. If he had earned $2.00 an hour more but had worked only 15 hours, he would have earned the same
ruslelena [56]

Answer:

B) $10.00

Step-by-step explanation:

10 × 18 = 180

10 + 2 = 12

12 × 15 = 180

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A triangular pyramid has the same base and height as a triangular prism. The volume of the prism is V = Bh. Which formula repres
    6·1 answer
  • A stone is launched off a building which is 95 feet high. Its height at time t is given by the function h(t) = 95 + 10t − 4t2 wh
    15·2 answers
  • What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per p
    7·2 answers
  • Help! how do I solve?
    11·1 answer
  • Help me with my math problems
    8·1 answer
  • Sidney has 4 hats and 2 scarves in a drawer. All the hats are the same size, shape, and material. Both scarves are the same size
    13·2 answers
  • 2x +1 =23 what is the answer
    9·1 answer
  • Kaitlyn and Allison took a standardized algebra test in different states. Kaitlyn takes the test for Virginia and scores a 458.
    15·2 answers
  • Identify the percent of change as an increase or decrease. 10 feet to 8 feet point
    8·1 answer
  • Is this the right answer ?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!