Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
One can solve this by first using order of operations, and then combining like terms.
First is parenthesis
9x + 2x(9) - 2(9x)
Now we do the multiplication
9x + 18x - 18x
Now we combine like terms
9x
Answer:
Study more on slopes
Step-by-step explanation:
I figured it out just by glancing at it
Answer:
sin
Step-by-step explanation:
sin is opp/hyp
Answer:
ill ask a question if u want
Step-by-step explanation: