Answer:
30,000
Step-by-step explanation:
If she gets all 50 at 600 per month, 50x600 is 30,000.
I hope this helped!
Answer:
Frue
Step-by-step explanation:
Answer: 261
Step-by-step explanation:
You use PEMDAS to solve this problem
you first do the Parenthesis (p)
33+6(2+36)
33+6 (38)
We then multiply first (M)
33 + 6(38) - we know that 8 times 6 is 48 ; 6 times 3 is 18 +4 because we brought down the 4 from 48 to 3. which will be equal to 228
33 + 228
261
Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071
Divide by total cost of wall paper
1,071/771.25 = $1.38 per square foot